آیا واحدهای خالی در ساختمان موظف به پرداخت شارژ هستند؟

واحدهای خالی

نحوه محاسبه شارژ واحد خالی

در خیلی از آپارتمان ها واحدهای خالی نیز وجود دارد. که در بیشتر مواقع بین مالک و مدیرساختمان جهت پرداخت یا عدم پرداخت شارژ مشکلاتی به وجود می آید.

مالک در نظر دارد به دلیل این که واحدشان خالی می باشد و هیچ استفاده ایی نمی کند. دلیلی ندارد که مبلغی را به عنوان شارژ پرداخت کند.

 مدیرساختمان هم در نظر دارد به دلیل این که هزینه نظافت مشاعات و هزینه آب، برق و گاز مشترک پرداخت می شود. زمانی که بخواهد مالک از واحد استفاده کند، تمام امکانات مشترک فراهم هست، نیز باید شارژ پرداخت شود.

قانون در این خصوص

قانون تملک

در ماده 4 قانون تملک آپارتمان نشینی، تمامی ساکنین یک ساختمان موظف به پرداخت هزینه های مشترک ساختمان و پرداخت شارژ نیز می باشند. هر موظف می باشد واحد سهم خود را در قبال هزینه های مشترک پرداخت کند.

حتی واحدهایی که خالی می باشد و از آن واحد نیز استفاده نمی کنند. هم باید در سهم پرداخت شارژ و هزینه های مشترک ساختمان نیز سهیم باشند و آن را پرداخت کنند..

۲ دیدگاه دربارهٔ «آیا واحدهای خالی در ساختمان موظف به پرداخت شارژ هستند؟»

  1. بازتاب: آیا می دانید در جلسات ساختمان به چه نکاتی باید اشاره کرد؟ - سامون | سامانه مدیریت ساختمان

  2. بازتاب: آیا قوانین استفاده از آسانسور را میدانید؟ - سامون | سامانه مدیریت ساختمان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا question